Online rezervace zde!

Nano - stěrače

Nano – stěrače umožňují při jízdě v dešti bez použití klasických stěračů téměř stejnou viditelnost jako za sucha. Někdy se jim také říká „neviditelné stěrače“.

Nano-stěrače vytvoří na povrchu skla výjimečnou hydrofobní vrstvu, která tento jev umožňuje. Při použití nano – stěračů odpadá snížení viditelnosti díky pohybu klasických stěračů. Nano-stěrače tak zvyšují bezpečnost vaší jízdy. Navíc nedochází k usychání hmyzu a jeho rozmazání po skle. Po užití ostřikovačů a stěračů bude naopak vaše autosklo naprosto čisté a bez hmyzu.

 

Proč používat nano – stěrače?

Použitím nano - stěračů získáte:

  • efekt “neviditelných stěračů”,
  • trvalou průhlednost skla za deště nebo mlhy,
  • vynikající viditelnost i při jízdě v koloně v dešti, v tzv. vodním pytli,
  • samočištění světlometů za deště,
  • zvýšení bezpečnosti vlivem lepší viditelnosti z vozidla,
  • podstatné prodloužení životnosti stěračů,
  • zvýšení rázové pevnosti skla.

Tento jev se dá vystihnout pojmem “neviditelné stěrače” a způsobuje ho nanovrstva na povrchu skla, která odpuzuje kapaliny a nečistoty. Kapky na povrchu při rychlostech nad cca 60 km/h vytváří perlový efekt a tzv. “utíkají” ze skla pryč.

Jak se nano - stěrače používají?

Přípravek se aplikuje na autoskla - čelní, boční, zadní i střešní, na skleněné reflektory, případně světlomety z polykarbonátu. Je možné jej použít i na lakované povrchy karosérií pro jeho odpudivost vůči špíně a samočistící schopnost.
Nejméně každých cca 5000 km se doporučuje sklo dobře odmastit pro vyšší intenzitu nanoefektu, neboť se pokrývá tenkým filmem mastnoty získané během provozu. To se provádí běžným lihovým přípravkem.
Aplikace se provádí dle návodu na obalu výrobku. Životnost ochrany čelní plochy je průměrně 2 roky, ostatních ploch až 3 roky.

Přečtěte si návod na použití nano-stěračů. (PDF)

Jak nano - stěrače fungují?

Při dešti nebo při opláchnutí vodou se projevuje tzv. samočisticí efekt - nečistoty se nabalují na kapky vody a po skle stékají. Z takto ošetřeného skla se snadněji odstraňuje ulpěný hmyz a námraza v zimních měsících.
Vrstva je odolná chemickým látkám do hodnoty ph 13. Nanopovlak chrání před povětrnostními, chemickými i mechanickými vlivy a před UV zářením. Prodlužuje tak životnost ošetřených předmětů a ploch.
Přípravek se aplikuje na autoskla - čelní, boční, zadní, střešní, skleněné reflektory, případně světlomety z polykarbonátu. Je možné jej použít i na lakované povrchy karosérií pro jeho odpudivost vůči špíně a samočistící schopnost. Nejméně každých cca 5000 km se doporučuje sklo dobře odmastit pro vyšší intenzitu nanoefektu, neboť se pokrývá tenkým filmem mastnoty získané během provozu. To se provádí běžným lihovým přípravkem.

 

Kolik stojí nano-stěrače

Nano-stěračeCena s DPH
Nano-stěrače na čelní skla a světlomety420 Kč


Nano stěrače jako dárek

Nano stěrače jako dárek? Ano, s naším dárkovým poukazem je to možné.

 

Pro zvýšenou viditelnost při jízdě za deště a pro zvýšení bezpečnosti vaší jízdy nás neváhejte kontaktovat!

Hradec Králové / Pardubice / Chrudim / Litomyšl / Svitavy / Vysoké Mýto